ברוכים הבאים לנשימה בריאה של חמצן טהור

טיפול בחמצן היפרבארי

זמן לחגוג את החמצן בכל נשימה ששואפים

חמצן מסייע לגוף לחדש את תכונות הריפוי העצמי שלו. מרבית בעיות הבריאות שלנו כיום נגרמות על ידי מחסור בחמצן ברמת התא. ידוע שהגברת זרימת החמצן לזרם הדם מאיצה את ההחלמה ומסייעת למערכת החיסון הטבעית שלנו לבצע את עבודת הריפוי ולשפר את כלל הרווחה, האנרגיה והכושר.

טיפול בחמצן היפרבארי (HBOT)

HBOT  הוא הליך בו אנו נושמים חמצן טהור בתוך תא עם לחץ אטמוספרי מוגבר (עד פי שלוש גבוה יותר מלחץ רגיל) כדי לשפר את כוחות הריפוי הטבעיים של גופינו.

תהליך צריכת החמצן בתוך תא לחץ מסייע לגוף לתגבר את כמויות החמצן שהוא מקבל ולהעביר אותו לתאי הדם, לפלזמה, לנוזלים צרבראליים-שידרתיים ולנוזלים חיוניים אחרים. העברה מוגברת של חמצן לרקמות פגועות מקדמת ריפוי ומספקת הקלה.

רפואה היפרבארית היא תחום משלים של התערבויות רפואיות שחוצה מספר תחומי התמחות – החל מנוירולוגיה, מחלות זיהומיות, אונקולוגיה, הקרנות, ועד ריאומטולוגיה – ומיועד לסייע למנעד רחב של מצבים רפואיים לקידום איכות החיים, בין אם כטיפול ראשוני או כטיפול נלווה ונוסף. במקורו הוא פותח לטיפול במחלת הצוללנים (דקומפרסיה), שבעת עלותם לגובה פני המים זקוקים להחזיר לעצמם את איזון הלחצים, אך עם השנים נמצאו ל- HBOT יישומים רפואיים נוספים.

נשום בחוכמה

המדע שמאחורי כוחות הקסם של החמצן

האוויר שאנו נושמים מכיל נפחים של כ-20.9% חמצן, 78% חנקן וכמויות קטנות של ארגון (argon), דו-תחמוצת הפחמן, ניאון (neon), הליום ומימן. האוויר שאנו נושמים מכיל חלקיקי חמצן ועובר מריאותינו אל תוך כדוריות הדם האדומות.
בתנאים רגילים, התאים סופגים 25% חמצן למיטוכונדריה שלהם – מפעל האנרגיה של התאים שלנו – שממירה חמצן ונוטריאנטים ל-ATP (Adenosine triphosphate), המולקולה עתירת-האנרגיה שמאחסנת ונותנת לגופנו אנרגיה לפעולה. תהליך זה נקרא נשימה אירובית, הסיבה העיקרית לנשימה שלנו את החמצן.
בתוך תא החמצן ההיפרבארי לחץ האוויר מחדיר את החמצן לריאותינו, לזרם הדם שלנו ולתאים שלנו לשם הגברת שיעור הספיגה בתאים. המיטוכונדריה מקבלת חמצן רב יותר ודבר זה מקדם את ייצור האנרגיה.

למעשה לא מדובר בקסם

מדובר במדע...

ממריץ האנרגיה

בתנאי לחץ (1.5-2 ATA) הריאות מסוגלות לספוג יותר חמצן מאשר כמות החמצן הטהור שהן מסוגלות לנשום בלחצי אוויר נורמאליים. החמצן העובר בגוף דרך זרם הדם עוזר ללחום בחיידקים ולעורר שחרור חומרים הנקראים גורמי צמיחה (כמו ויטמינים, הורמונים וכן הלאה) ותאי גזע, אשר מקדמים ריפוי.

בתנאים נורמאליים, רמת החמצן בעורקים שלנו היא 100mm Hg. לאחר הגברת הרמה ל- ATA 2, רמת החמצן בעורקינו היא 1400 mm Hg – פי 14 לעומת תנאים נורמאליים.

אספקת החמצן האידיאלית

רקמות אורגניות זקוקות לאספקה אידיאלית של חמצן לשם תפקוד ראוי. רקמות פגועות זקוקות ליותר חמצן כדי לשרוד, ולכן טיפול בחמצן היפרבארי יגביר את כמות החמצן הנישאת בדם ויחזיר לקדמותן את הרמות הנכונות של הגאזים בדם ואת תפקוד הרקמות ובאופן זה יקדם את הריפוי וילחם בזיהומים.

רמות חמצן מופחתות

גופנו תלוי בחמצן להישרדותו. מחסור בחמצן יכול להפחית את זרימת הדם, לפגוע ברקמות לגרום להזדקנות מואצת, יהפוך את השיער לדק יותר ואף עשוי להשפיע על הזיכרון. עם ההזדקנות, התאים שלנו רעבים לחומרי הזנה (נוטריאנטים) ואספקת חמצן לתאים יכולה לספק בריאות, אנרגיה וחיוניות.

מרבית המחלות והפציעות מתרחשות ומתקיימות ברמת הרקמה, בתוך התא. במקרה של פצעים שאינם נרפאים, שבץ או בעיות בזרימת הדם, האזור הפגוע אינו מקבל מספיק חמצן וכתוצאה מכך הריפוי הטבעי לא מתרחש. HBOT פותר בעיה זו על ידי אספקה מוגברת וטבעית של חמצן.

רמות חמצן מוגברות

HBOT עובד באזורים בהם תרופות אחרות אינן מועילות. הטיפול משפר את איכות החיים של המטופל ובמצבים כמו שבץ, עייפות כרונית, שיתוק מוחין וכן הלאה ניכרו שינויים דרמטיים.

HBOT יכול לטפל בכל מצב בו דרוש גידול ברמת החמצן – כמו זיהומים, בהם הוא משמש כאנטיביוטיקה – או לצד תרופות וטיפולים אחרים.